Co ciekawego na You Tube cz. 12. Czego nie zobaczysz w TV

Już pół roku minęło od ostatniej, jedenastej, części cyklu CO CIEKAWEGO NA YOU TUBE. CZEGO NIE ZOBACZYSZ W TV. Jesień zapukała "do naszych drzwi", coraz więcej czasu spędzamy w domach, dlatego wychodzę naprzeciw i przedstawiam kolejne, warte uwagi, kanały w popularnym serwisie filmowym.

pixabay.com

Dziś propozycji będzie cztery. W pierwszej kolejności mam dla Was na prawdę "coś" ciekawego. Na kanał ŚLADAMI POLONII, natrafiłem można by powiedzieć: przypadkowo - oglądając jeden z nowych odcinków BEZ PLANU, o Haiti.

Śladami Polonii, jest miejscem, w którym doświadczymy przede wszystkim "przestrzeni" związanej z życiem naszych rodaków, "rozsianych" po świecie. Odwiedza ich autor kanału, Mateusz Jakubowski. Człowiek, który za swój cel postawił sobie: szukać Polski na świecie. I w mojej ocenie Mateusz "odwala kawał dobrej roboty" docierając do Polaków w najdalszych zakątkach naszego globu.
A sam autor przedstawiając swój kanał pisze tak: Nasza niesamowita historia spowodowała, że na przestrzeni ostatnich kilku wieków tereny Polski opuściło kilka milionów osób. Mieliśmy kilka epizodów, podczas których Polacy masowo opuszczali ojczyznę. Z tego powodu Polonię możemy odnaleźć na całym świecie. Chwyciłem za kamerę i ruszyłem w świat, aby odnaleźć naszą Polonię.
Dzięki niemu trafimy między innymi na Haiti, i dowiemy się jak powstała polska wioska Cazale...

KLIKNIJ aby wejść na kanał

A teraz sobie gdzieś pójdziemy. Dokładnie na kanał o ciekawej i tajemniczej nazwie I GDZIEŚ TAM SIĘ IDZIE. Jest to miejsce, gdzie przeniesiemy się w piękne okoliczności przyrody. Na szlaki turystyczne, poprowadzone przez urokliwe tereny Polski południowej i jej pogranicza. Filmy mają bardzo dużą zaletę: pozwalają widzowi przenieść się w miejsca gdzie można odnaleźć ciszę oraz spokój w połączeniu z mistyczną przyrodą, a to wszystko bez zbędnej gadaniny.
Sam Autor mówi tak: Szlaki długodystansowe, hamak, wiating itp ...a przy tym niewiele słów, a dużo muzyki w klimatach 'Higieny Ucha'. Taki prawie silent hiking :)

KLIKNIJ aby wejść na kanał

Ci, którzy są na blogu od dłuższego czasu, mogą się spodziewać tematyki rowerowej. I nie inaczej będzie tym razem.
TRASSY, bo o takim kanale mowa, to miejsce gdzie znajdziemy mnóstwo tras rowerowych, które mogą się stać, dla nas i naszych bliskich, inspiracją do rowerowych wyjazdów. Za pośrednictwem filmów, autorzy przedstawiają nam propozycje szlaków rowerowych, poprowadzonych w miejscach z mnóstwem przyrody. Każda z tras poprowadzi do urokliwych zakątków naszego kraju, gdzie możemy odetchnąć np. od miejskiego zgiełku.

KLIKNIJ aby wejść na kanał

Ostatnią propozycją na dziś jest również kanał, którego przewodnim tematem jest przemierzanie szlaków rowerowych. ROWEROWE TRIPY, to miejsce, w którym autor zaprasza do wspólnej rekreacyjnej jazdy na rowerze od kilkugodzinnych przejażdżek po kilkudniowe wyjazdy bikepackingowe. I jak to miało miejsce w "przypadku" poprzednich propozycji, tak i teraz, dzięki Rowerowym Tripom, mamy możliwość przeniesienia się w ciekawe miejsca naszego kraju. Poznania nieznanych, dla wielu, zakątków oraz ciekawych tras rowerowych.

KLIKNIJ aby wejść na kanał

To już dwunasta część cyklu CO CIEKAWEGO NA YOU TUBE. Czego nie zobaczysz w TV. Klikając na dole strony w etykietę YouTube - polecane, przeniesiesz się do pozostałych części, w których przedstawiam, subiektywnie, interesujące kanały głównie z polskiego YouTube.

Jeżeli ciekawi Cię jakich widoków doświadczyć można na Pogórzu Ondawskim, zajrzyj TUTAJ i wyrusz razem ze mną szlakiem przez Magurski Park Narodowy do słowackiego Bardejowa.


Jeśli podoba Ci się co robię, jaką pracę wykonuję i chcesz mnie wesprzeć w rozwoju bloga i kanału na youtube możesz udostępnić stronę w swoich mediach społecznościowych lub postawić mi wirtualną kawę :) Kliknij poniżej i wypijmy kawę wg Twojego uznania :) Będzie mi bardzo miło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Tekst, opracowanie: Przemek Posadzki, zaginionyturysta.blogspot.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bieszczadzcy górale

Siedem kolorów. O fenomenie Gór Tęczowych

Falowiec. Najdłuższy blok w Polsce