Z wysokości siodełka cz. XXXVI. Padwa północy [GALERIA + VIDEO]

W dzisiejszym wpisie zapraszam Was na wspólną podróż do miasta, które zyskało sobie status Padwy północy, perły renesansu. Idealnego miasta - twierdzy.

Padwa północy :)

Po takim wstępnie, być może część z Was, od razu wie o jakie miejsce chodzi. Natomiast, niektórzy będą "zachodzili w głowę" o jakim mieście mowa?
Już śpieszę z odpowiedzią, a może z kolejną podpowiedzią, którą jest... Bernardo Morando

Połączenie Padwy północy, perły renesansu, idealnego miasta i włoskiego architekta Bernardo Morando, jest... Zamość. Tak, właśnie dziś wybierzemy się na Zamojszczyznę

Nie tak dawno odwiedziliśmy Środkowe Roztocze (wpis można przeczytać TUTAJ, do czego zachęcam), a dziś zawitamy do nieodległego, pełnego piękna, historii i przyrody Zamościa. Oczywiście rowerem - jakżeby inaczej. 

Jako przypomnienie, dodam, że cztery lata temu miałem okazję odwiedzić miasto i poznać jego zakamarki. A jak było, zachęcam do kliknięcia TUTAJ.

TRASA
Zwierzyniec - niebieski Roztoczański Szlak Rowerowy - Obrocz - RoweLove Traktem Ordynackim (szlak zielony) Guciów - Kosobudy - Wólka Wieprzecka - Wierzchowiny - skręt w lewo na DW849 - Topornica - Żdanów - Zamość - i z powrotem.

Długość trasy: 59 km (całość)
Rodzaj nawierzchni: asfalt (95%), szutr (5%)
Wysokość (max): 254 m n.p.m.
Wysokość (min.): 207 m n.p.m.
Wznoszenie: 138 m
Opadanie: 1138 m
Czas: około 5 godzin (całość); 3:45 godziny (jazda)
Tętno max: 141/min
Zużyte kalorie: 2906 kcl

Na trasie. Pomiędzy miejscowością Kosobudy, a Wólką Wieprzecką

Tym razem, nie będzie za wielu słów, zdjęć, ujęć. Poprzez dzisiejszy wpis bardziej chciałbym zachęcić do odwiedzenia tej części naszego kraju. Ogólnie Roztocza czy Zamojszczyzny. 

To tereny, które przyciągają swoim urokiem. Zieleń, jakby bardziej nasycona. Miejscowości jakby bardziej spokojne, sielskie, ciche. Szlaki przez dzikie zakątki Roztoczańskiego Parku Narodowego. Trasa jakby bardziej płaska, prostsza. Bijący chłód z roztoczańskich lasów w najgorętsze dni, których doświadczyłem podczas trasy. A zwieńczeniem, piękne miasto, z renesansowym Wielkim Rynkiem wpisanym na listę UNESCO w roku 1992.

Po prostu, człowiek, rower, przyroda w każdej odsłonie i wolność. Zatem zapraszam na wspólną podróż ze Zwierzyńca do Zamościa.

Architektura PRL

Trasa. Droga wojewódzka 849 w Topornicy

Wjazd do Zamościa

Takie zdjęcia "na dowód przybycia" :P

Zamość. Ul. Partyzantów. Pomnik Żołnierzy AK

Zamość. Franciszkanie

Zamość. Rynek Wielki

Zamość. Ratusz

Zamość. Pomnik Hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, tuż przed Pałacem Zamoyskich

.

Fragment roztoczańskich lasów

Paprocie w lasach Roztocza

Fragment niebieskiego Roztoczańskiego Szlaku Rowerowego

.

.

Trasa i jej profil

Zapraszam na FILM


Więcej szlaków rowerowych po Roztoczu i nie tylko, dostępnych TUTAJ

Jeżeli przeoczyłeś ostatni wpis w tematyce ARCHITEKTURY DREWNIANEJ, możesz kliknąć TUTAJ i nadrobić zaległości już teraz :)

Jeśli podoba Ci się to co robię, jaką pracę wykonuję i chcesz mnie wesprzeć w rozwoju bloga i kanału na youtube możesz udostępnić stronę w swoich mediach społecznościowych lub postawić mi wirtualną kawę :) Kliknij poniżej i wypijmy kawę wg Twojego uznania :) Będzie mi bardzo miło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to


Tekst, opracowanie, zdjęcia: Przemek Posadzki / Zdjęcia są chronione prawem autorskim. Zakaz kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bieszczadzcy górale

Siedem kolorów. O fenomenie Gór Tęczowych

Falowiec. Najdłuższy blok w Polsce